Een veilige schoolomgeving

veilige school

Vorig schooljaar organiseerden we op onze school een cursus gemachtigde opzichter. Een gemachtigd opzichter zorgt voor een veilige omgeving zodat jonge fietsers, voetgangers,… zich gesterkt voelen in het drukke verkeer.  De drukke punten op onze school blijven voornamelijk de oversteek aan de kleuterschool en de uitgang aan de AL Huxleystraat. Op regelmatige basis komt de wijkagente wel langs om daar de verkeerssituatie veilig te houden maar misschien is het wel zinvol om iedere dag (’s morgens van 8.15 uur tot max 8.40 uur en ’s avonds om 15.50 tot ongeveer 16.10 uur) de postjes te bemannen.

Vandaar een eerste oproep: wie is eventueel bereid om een moment in de week in te plannen om ons te helpen bij de oversteek aan de kleuterschool. We zoeken iemand dus op maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag. Laat gerust iets weten via schoolbellem@taborscholen.be .
Alle hulp hoe klein uw bijdrage ook kan zijn, is meer dan welkom. Alvast veel dank.

U kan uw komst, uw engagement kenbaar maken op onze verkeersdoodle. Vanaf maandag 6 november tot aan de kerstvakantie, willen inplannen wie al ons kan helpen.  Vul hier in: https://doodle.com/poll/5wnf95m8q4c48awm

Nu we toch ‘verkeersgericht’ werken, is het ook misschien leuk om u als ‘verkeersouder’ in te schrijven bij de organisatie VSV

Verkeersouders zijn vrijwilligers die mee ijveren voor de verkeersveiligheid en verkeersvaardigheid van leerlingen, in en rond de school, maar ook op weg van en naar school. We zeggen verkeersOUDER, maar eigenlijk bedoelen we iedereen die zich inzet om de school en de leerkrachten te helpen: oma’s, opa’s, buren, tantes, nonkels of andere vrijwilligers.

Om meteen een misverstand uit de wereld te helpen: verkeersouders zijn niet perse gemachtigd opzichters. Verkeersouder ben je sneller dan je denkt! Als je af en toe een handje toesteekt in de school van je kind (bv. tijdens de verkeersweek of bij de begeleiding van de kinderen), dan ben je er al een! En dan loont het de moeite om je gratis te registreren. Dus doen, zouden we zeggen: https://www.verkeersouders.be/ 

 

Comments are closed.